METODA ZENNI

Co to jest Metoda Zenni?

Elektrostymulacja metodą Zenni to nowatorska terapia poparta wiedzą medyczną, przynosząca niebywałe efekty w leczeniu wielu dolegliwości i chorób. Wynalazcą tej metody jest Polak – dr Viktor Żenni. Istotą tej rewolucyjnej terapii jest wykorzystanie tzw. diadynamicznych prądów Bernarda w kombinacji z prądem galwanicznymi do stymulacji centralnego systemu nerwowego oraz chorych i osłabionych narządów wewnętrznych.

Viktor Żenni zmodyfikował aparat typu Diatronic od dawna wykorzystywany w fizykoterapii (stosowany do rehabilitacji kręgosłupa, stawów, ścięgien, wspomagania leczenia rwy kulszowej), podobnie jak całą metodę rozszerzając jej zastosowanie. Emitowane przez urządzenie prądy działają na poziomie komórkowym, poprzez wzmacnianie elektrycznego potencjału komórek i aktywację przepływu jonów. Pobudzają centralny układ nerwowy, układ odpornościowy i regulują zaburzoną gospodarkę hormonalną (normalizują wydzielanie hormonów), stymulują pracę narządów wewnętrznych, takich jak: tarczyca, trzustka, wątroba, żołądek i układ rozrodczy. W konsekwencji powoduje to wzmożoną aktywność organizmu i daje zaskakujące efekty terapeutyczne. Dodatkowo prądy te działają przeciwbólowo, rozszerzają naczynia krwionośne, zmniejszają napięcie mięśni szkieletowych, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu nerwobólów, zaburzeń ukrwienia obwodowego oraz stanów po urazach stawów, mięśni i ścięgien. Co istotne, metoda ta nie powoduje skutków ubocznych, jest w pełni bezpieczna i bezbolesna.

W 1990 roku Metoda Zenni została zarejestrowana w Australijskim Urzędzie Patentowym, a w roku 1998 Viktor Żenni za opracowanie nowatorskiej terapii otrzymał tytuł Doktora Nauk prestiżowego Colombo University.

AARON NATURA jest autoryzowanym gabinetem prowadzącym terapię Metodą Zenni.