Na czym polega terapia?

Przed pierwszym zabiegiem należy ustalić wskazania i przeciwwskazania do zastosowania terapii, uwzględniając wiek i ogólny stan pacjenta, zaawansowanie choroby, diagnozę, dotychczasowe leczenie i przyjmowane leki. Zabiegi w naszym gabinecie wykonują wykwalifikowani i doświadczeni terapeuci.

Zabieg wykonuje się w pozycji siedzącej. Jedną elektrodę przykłada się na kręgosłup, a drugą na głowę, czoło, szyję lub w miejsca, które są uzależnione od rodzaju schorzenia. Terapeuta ustawia parametry aparatu (czas, rodzaj prądu oraz jego natężenie) w zależności od organu czy układu poddanego stymulacji. Sam zabieg jest bezbolesny, ale często w czasie jego trwania odczuwalne jest delikatne mrowienie, wibracja, swędzenie, ciepło, które po kilku minutach zwykle ustępuje. Po zabiegu pacjent zostaje odpowiednio zabezpieczony i poinformowany – otrzymuje zalecenia, których powinien przestrzegać.

Terapia przeprowadzana jest zazwyczaj jeden raz w miesiącu. Tylko w niektórych przypadkach zalecana jest częściej. Stymulacja trwa ok. 40-60 min. Ilość zabiegów zależy od indywidualnych cech organizmu. Doktor Żenni zaleca wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów. Efekty terapeutyczne zauważyć można już po 1-2 stymulacjach, w przypadku chorób przewlekłych mogą pojawić się znacznie później.