Zacznij zmiany już dziś i ciesz się dobrym zdrowiem.

Terapia pijawkami lekarskimi

Terapia pijawkami lekarskimi

Zabiegi z użyciem pijawek są znane od wieków. Zastosowanie pijawek doskonale sprawdza się w profilaktyce i leczeniu wielu chorób i dolegliwości.

Hirudoterapia przeciwdziała m.in. zakrzepowemu zapaleniu żył, nadciśnieniu tętniczemu, chroni przed udarami i zawałami serca, wspomaga leczenie cukrzycy i jej powikłań.

Przystawianie pijawek usprawnia krążenie krwi w całym organizmie, dotleniając jednocześnie wszystkie organy, zdecydowanie poprawiając tym samym odporność immunologiczną całego organizmu.

Hirudoterapia daje również doskonałe efekty w leczeniu schorzeń układu ruchu, takich jak zapalenia i zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, reumatyzm czy rwa kulszowa.

Do zabiegów hirudoterapii kwalifikują się wszelkiego typu urazy i kontuzje, w tym między innymi: sińce i krwiaki, stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia, złamania, naderwania mięśni i ścięgien.

Przed pierwszym zabiegiem należy ustalić wskazania i przeciwwskazania do zastosowania terapii pijawkami, uwzględniając wiek i ogólny stan pacjenta, zaawansowanie choroby, diagnozę, dotychczasowe leczenie i przyjmowane leki.

Zabiegi przystawiania pijawek w naszym gabinecie wykonują wykwalifikowani i doświadczeni terapeuci.

Podczas zabiegu przystawia się jednorazowo od 4 do 10 pijawek, jeśli jest to pierwszy w życiu pacjenta zabieg, to ilość pijawek nie przekracza 4 szt. Czas pomiędzy kolejnymi zabiegami powinien wynosić od 4 do 8 dni i jest on istotniejszy w terapii niż ilość przystawionych pijawek. Terapię najczęściej kontynuuje się przez okres 4-5 tygodni, w wyjątkowych przypadkach dłużej. Zaleca się powtórzenie terapii po 3-6 miesiącach w celu utrwalenia efektów terapeutycznych. Zabieg najczęściej trwa około godziny.

Do zabiegów używane są tylko i wyłącznie pijawki pochodzące z certyfikowanej hodowli. Każda pijawka posiada świadectwo pochodzenia i jest bakteriologicznie czysta.

Nasz gabinet spełnia wszystkie wymagania gabinetu zabiegowego. Działamy zgodnie z zasadami aseptyki i antyseptyki. Dbamy o intymność, godność i tajemnice naszych klientów. Gabinet wyposażony jest w kilka stanowisk zabiegowych. Posiadamy przystosowaną dla osób niepełnosprawnych toaletę i poczekalnię dla osób towarzyszących. Bezpośrednio w pobliżu gabinetu znajdują się bezpieczne miejsca parkingowe, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.